Home

Finala de tenis simona halep

Simona - Simona

Relive the 2019 ladies' singles final in full...JOIN myWimbledon at wimbledon.com/mywimbledonSUBSCRIBE to The Wimbledon YouTube Channel: http://www.youtube.c.. Finala turneului de la Doha, dintre Simona Halep si Elena Ribakina din Kazahstan, a fost desemnata de ancheta WTA drept partida anului anului 2020. Halep s-a impus, la 22 februarie, cu scorul de 3-6, 6-3, 7-6 (5), si a cucerit trofeul cu numarul 20 din cariera. Finala de la Doha a reusit sa devanseze alte intalniri disputate din acest an, intre Venus ti Serena Williams, la Lexington, Arina.

Simona Halep, nominalizată la Jucătoarea anului Totodată, Simona Halep a fost nominalizată de către WTA la titlul de Jucătoarea anului în tenis. Simona Halep, fostul număr 1 mondial, a cucerit 3 trofee în 2020, începând cu turneul de la Dubai din februarie, al 20-lea din carieră Finala de la Roma dintre Halep și Pliskova e programată luni, la ora 15:30, și va putea fi urmărită în format liveTEXT pe GSP.ro și în direct la Digi Sport 1. Sunt meciuri în care nu mai e nevoie de tatonări, de studiu sau de ezitări. Iar pentru Simona Halep, o înfruntare cu Garbine Muguruza este o asemenea partidă Simona Halep (28 de ani, 2 WTA) a câștigat finala turneului WTA de la Roma, învingând-o pe Karolina Pliskova (28 de ani, 4 WTA) cu 6-0, 2-1, după doar 30 de minute. Cehoaica nu a mai putut continua partida din cauza unor probleme la spate. Halep ajunge la 22 de trofee câștigate în carieră, din 39 de finale disputate Simona Halep (2 WTA) s-a calificat în finala turneului de la Roma, după ce a trecut în penultimul act de Garbine Muguruza (17 WTA), scor 6-3, 4-6, 6-4. Tenis Simona Halep și-a asigurat calificarea în finala de la WTA Roma / Foto: captură Digi Spor Halep a fost nominalizată și pentru jucătoarea anului 2020. Totodată, Simona Halep se mai numară printre sportivele nominalizate de WTA pentru titlul de jucatoarea anului, alaturi de Sofia.

Simona Halep vs Serena Williams Wimbledon 2019 Final

1. alizată și la premiul pentru jucătoarea anului. Constănțeanca se va lupta pentru distincția de cea mai bună jucătoare a anului cu Victoria Azarenka (13 WTA), Sofia Kenin (4 WTA), Naomi Osaka (3 WTA), Aryna Sabalenka (10 WTA) și Iga Swiatek (17 WTA). În 2020, Halep a acumulat 23 de victorii și doar trei înfrângeri
  2. Tenis Exclusiv Motivul pentru care Halep nu se gândește să devină antrenoare după ce se va retrage din tenis Tenis Video Exclusiv Simona Halep se bucură enorm de Crăciun: De obicei prindeam vreo două zile, acum am brad de 3 săptămâni! Tenis Exclusiv Abia atunci îl întreb!. Dezvăluirea surprinzătoare a Simonei Halep
  3. Stiri despre Simona Halep in siteul www.sport.ro. Aici gasesti cele mai noi stiri, comentarii si analize din lumea sportului romanesc si internationa

Simona Halep, meciul anului in tenis

Simona Halep - Karolina Pliskova, în finala turneului WTA de la Roma. Karolina Pliskova, deţinătoarea titlului, va fi adversara Simonei Halep în finala turneului WTA de la Roma, dotat cu premii totale în valoare de 2.098.290 dolari, programată luni, de la ora 15:30, la Foro Italico, ÎN DIRECT pe Digi Sport1 TENIS · ROLAND GARROS 2020. Știm finala de la Roland Garros! Simona Halep rămâne unicul bastion în lupta cu noua generație » Statistică incredibil ă. Sofia Kenin (21 de ani Cu această finală în față, Simona Halep (29 de ani, 2 WTA) rămâne singura jucătoare din vechea gardă care a întrerupt dominația tinerelor Simona Halep, mai sincera ca niciodata in documentarul difuzat de PRO TV: Mi s-a intamplat sa joc atat de prost incat tot ce voiam era sa fug de pe teren! 2020 December 01 16:40 Simona Halep, indoliata de Ziua Nationala | A murit Corneliu Idu, milionarul roman care a ajutat-o financiar in adolescenta: A crezut in mine si nu a asteptat nimic in schimb Simona Halep luptă pentru primul trofeu din 2020 sâmbătă, la Dubai, de la ora 17:00, în direct la Digi Sport 1. Românca se așteaptă la o finală complicată cu Elena Rybakina, jucătoarea de 20 de ani din Kazahstan care a câștigat deja un titlu în acest an Simona Halep, locul 3 WTA şi cap de serie numărul 1, a fost învinsă, cu scorul de 3-6, 6-4, 6-3, de belgianca Elise Mertens, locul 21 WTA, în finala turneului de categorie Premier de la Doha. Mertens a cerut un time-out medical la scorul de 6-3, 2-1, pentru Halep, când românca era pe val

Simona Halep, locul 2 WTA si cap de serie numarul 1, a jucat duminica in optimile de finala ale turneului de la Roland-Garros impotriva tenismenei poloneze Iga Swiatek (19 ani), locul 54 mondial. Pana astazi, cele doua jucatoare se mai intalnisera o singura data, tot la Roland-Garros, in 2019, si tot in optimi, romanca impunandu-se atunci cu un scor categoric, 6-1, 6-0 Simona Halep a câștigat cu 6-1, 2-6, 6-0 finala turneului de la Shenzhen în fața Katerinei Siniakova. Meciul început cu aproape 5 ore întârziere a durat o oră și 13 minute și s-a disputat în sală, din cauza ploii care a făcut imposibilă desfășurarea în aer liber Simona Halep - Serena Williams a fost finala feminină de la Wimbledon 2019, un meci istoric și fabulos deopotrivă. 13 este un număr norocos pentru Simona Halep, pentru că data de 13 iulie intră în istoria sportului românesc. Simona Halep (locul 7 WTA) este prima româncă ce câștigă Grand Slamul londonez Jucătoarea de tenis Simona Halep, 29 de ani, 2 WTA, a petrecut Crăciunul acasă, la Constanța, alături de iubitul ei, Toni Iuruc, de părinți și de familia fratelui ei. Pe rețelele sociale, Simo a încredințat fanilor ei imagini de la reuniunea de familie. Mă simt foarte bine de Sărbători, acasă

Jucătoarea de tenis din România obţine astfel cel de-al doilea său titlu la un turneu de Grand Slam. Simona Halep (7 WTA) a învins-o, sâmbătă, pe Serena Williams (10 WTA), scor 6-2, 6-2 şi a câştigat turneul de Mare Şlem de la Wimbledon. Finala feminină a durat doar 55 de minute Simona Halep, meciul anului in tenis. Simona Halep / WTA. Finala turneului de la Doha, dintre Simona Halep si Elena Ribakina din Kazahstan, a fost desemnata de ancheta WTA drept partida anului anului 2020. Halep s-a impus, la 22 februarie, cu scorul de 3-6, 6-3, 7-6 (5), si a cucerit trofeul cu numarul 20 din cariera Simona Halep, nominalizată de WTA pentru titlul de jucătoarea anului. Patricia Țig, printre finaliști la altă categorie 01 Dec Tenis Simona Halep, despre problemele de sănătate cu care se confruntă: Am patru hernii După ce Simona a învins-o pe Madison în finala de la Montreal 2016, scor 7-6 (2), 6-3, adversara ei a avut o atitudine extrem de pozitivă, lăsând-o fără cuvinte pe constănţeancă.. Simona Halep, şocată de atitudinea lui Madison Keys: Eu eram în depresie, ea se distra Simona Halep ar fi intrat în depresie, după propriile spuse, dacă se afla în locul învinsei Madison. UPDATE, ora 15:27 / Simona Halep s-a calificat în finala de la Roma după ce a învins-o pe Garbine Muguruza, scor 6-3, 4-6, 6-4. Va juca împotriv

Tenis - rezultate, stiri din tenis, clasamente WTA, ATPBREAKING NEWS: Simona Halep a PIERDUT FINALA Australian

Simona Halep va incasa un cec de 900.400 de dolari si 1.000 de puncte WTA, iar Jankovic 439.420 de dolari si 650 de puncte WTA. Pentru Simona Halep, aceasta a fost a 17-a finala din cariera Simona Halep joacă sâmbătă de la ora 17:00 finala cu numărul 37 din carieră. În ultimul act de la Dubai, jucătoarea noastră o va înfrunta pe kazaha Elena Rybakina, în vârstă de 20 de ani, care ocupă locul 19 WTA

Finala Simonei de la Shenzhen, amanata din cauza ploiiSimona Halep este oficial cea mai buna jucatoare de tenis

WTA: Simona Halep - Elena Rybakina, meciul anului 202

In finala competitiei WTA Premier 5 de la Roma, Simona Halep se va duela cu invingatoarea semifinalei 100% cehesti dintre Karolina Pliskova (4 WTA) vs. Marketa Vondrousova (19 WTA) Meciul dintre românca Simona Halep şi kazaha Elena Rîbakina, finala turneului de la Dubai , a fost desemnat ''Meciul Anului'' de către WTA, anunță site-ul circuitului profesionist feminin de tenis